Kysucký maratón logo

O maratóne

Kysucký maratón je druhým najstarším maratónom na Slovensku, je zaradený do slovenskej bežeckej ligy a svojím významom sa zaraďuje medzi najvýznamnejšie športové, ale aj spoločenské podujatia mesta Čadca a celých Kysúc.

Trať vedie malebnou kysuckou dolinou, údolím rieky Kysuca. Kysuckého maratónu sa zúčastňuje veľké množstvo maratóncov zo Slovenska, ale i zo zahraničia. V rámci podujatia sa už tradične beháva polmaratón, maratónska štafeta a minimaratón pre deti.

Čítať ďalej...

Popis trate

NOVÁ TRAŤ 2018 !

Štart a cieľ preteku je pri Dome kultúry Čadca. Trasa vedie cez mesto Čadca, Kysuckou cestou (starou cestou) ku kruhovému objazdu pod sídliskom Žarec, kde je otočka minimaratónu. Bežci pokračujú cestou cez Horelicu až do Krásna nad Kysucou, kde je pred mestským úradom otočka polmaratónu. Maratónci pokračujú po ceste cez Zborov nad Bystricou, Klubinou až do Starej Bystrice, kde je pri Slovenskom orloji otočka maratónu. Späť sa všetci vracajú po tej istej trase.

Čítať ďalej...

2% pre Klub Kysuckého maratónu

Vážení športoví priatelia, aj v tomto roku môže každý z nás poukázať oprávnenému subjektu 2% zo zaplatenej dane za rok 2017. Klub Kysuckého maratónu Čadca spĺňa podmienky pre prijatie dvojpercentného podielu zaplatenej dane z príjmu. Ďakujeme.

zipTlačivá na stiahnutie