Kysucký maratón logo

Kysucký maratón 2015

km2014-vitaz

V sobotu 20. 6. 2015 sa v Čadci uskutočnil 41. ročník Kysuckého maratónu. Zároveň sa konal 13. ročník polmaratónu a 16. ročník minimaratónu. Podujatie sa konalo pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica.

Po krátkom príhovore primátora Čadce Ing. Milana Guru, zakladateľa Kysuckého maratónu Dr. Antona Blahu, predsedu KKM Čadca Mgr. Milana Polláka odštartovali bežci krátko po 10. hodine. Na štart sa tento rok postavilo 166 pretekárov, z toho 85 bežcov maratónu (10 žien) a 81 bežcov polmaratónu (16 žien). Žiaci základných škôl a študenti stredných škôl vyskúšali svoju kondíciu na 3,8 km trati minimaratónu. Počasie bežcom prialo ideálnymi teplotami a občasným dažďom.

Trať polmaratónu najrýchlejšie zabehol Tomáš Michalec (Tesco Running Team SVK) v čase 1:17:13. V ženskej kategórii polmaratónu triumfovala Ľubomíra Garayová (TBL Topoľčany SVK) s časom 1:43:17.

Absolútnym víťazom 41. Kysuckého maratónu a zároveň aj víťaz kategórie muži do 40 rokov sa stal Paul Kiprop (Benedek-Team KEN) s časom 2:26:17. Celkovo druhý, ale prvý v kategórii muži nad 40 rokov bol Viktor Starodubtsev (JM Demolex Bardejov UKR) s časom 2:28:08. Divákoch potešil najmä domáci pretekár Peter Tichý (Goral Marathon Team Čadca SVK), ktorý dobehol ako tretí s časom 2:45:22. V kategórii muži nad 50 rokov zvíťazil Daniel Šindelek (MK Seitl Ostrava CZE) s časom 3:00:06 a v kategórii muži nad 60 rokov zvíťazil Peter Greguš (Banskobystrický pivovar, a.s. SVK) s časom 3:27:10. Medzi ženami na maratónskej trati dominovala Iva Pachtová (MK Seitl Ostrava CZE) s časom 3:32:11.

Majstrom okresu Čadca sa stal Peter Tichý (Goral Marathon Team Čadca) s časom 2:45:22, na druhom mieste sa umiestnil Ľuboslav Čierňava (ŠKP Čadca) s časom 2:57:37 a na treťom mieste dobehol Ján Jurčík (KKM Čadca) s časom 2:57:43