Kysucký maratón logo

Kysucký maratón 2014

km2014-vitaz

V sobotu 21. 6. 2014 sa v Čadci uskutočnil jubilejný 40. ročník Kysuckého maratónu. Zároveň sa konal 12. ročník polmaratónu a 15. ročník minimaratónu. Podujatie sa konalo pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica.

Po krátkom príhovore predsedu KKM Čadca Mgr. Milana Polláka, zakladateľa Kysuckého maratónu Dr. Antona Blahu, primátora Čadce Ing. Milana Guru odštartovali bežci krátko po 10. hodine. Na štart sa tento rok postavilo 192 pretekárov, z toho 90 bežcov maratónu (9 žien) a 102 bežcov polmaratónu (14 žien). Žiaci základných škôl a študenti stredných škôl vyskúšali svoju kondíciu na 3,8 km trati minimaratónu. Počasie bežcom prialo ideálnymi teplotami a občasným dažďom.

Trať polmaratónu najrýchlejšie zabehol Miroslav Kluz (Mosty u Jablunkova CZK) v čase 1:16:31. V ženskej kategórii polmaratónu triumfovala Dana Kruželová (ŠKP Žilina SVK) s časom 1:33:31.

Absolútnym víťazom 40. Kysuckého maratónu a zároveň aj víťaz kategórie muži do 40 rokov sa stal Tamás Nagy (Benedek-Team HUN) s časom 2:31:49. Celkovo druhý, ale prvý v kategórii muži nad 40 rokov bol Marek Procházka (Okno Plast - Šumperk CZE) s časom 2:47:51. Divákoch potešil najmä domáci pretekár Peter Tichý (Goral Marathon Team Čadca SVK), ktorý dobehol ako tretí s časom 2:49:56. V kategórii muži nad 50 rokov zvíťazil Pavel Běčák (CAMELUS BB SVK) s časom 3:01:20 a v kategórii muži nad 60 rokov zvíťazil Alexander Simon (DS Žilina SVK) s časom 3:27:45. Medzi ženami na maratónskej trati dominovala s náskokom dvadsať minút Helén CSÖNGE (Benedek-Team HUN) s časom 2:54:10.

Majstrom okresu Čadca sa stal Peter Tichý (Goral Marathon Team Čadca) s časom 2:49:56, na druhom mieste sa umiestnil Ján Jurčík (KKM Čadca) s časom 2:59:59 a na treťom mieste dobehol Anton Kupka (KKM Čadca) s časom 3:00:59

Najstarším účastníkom bol  70. ročný Anton Gombár (BSĽG Zvolen SVK).

– VIDEO doplníme –

Kompletná výsledková listina

pdf40. Kysucký maratón - maratón podľa kategórii

pdf40. Kysucký maratón - polmaratón

pdf15. Minimaratón

Fotografie

imageFotografie z podujatia (foto: Michal Čič)

imageFotografie z podujatia, štart, dobeh, víťazi (foto: NOVATECH)

imageFotografie z trate

Napísali o podujatí

htmlJubilejný 40. ročník Kysuckého maratónu vyhral Maďar Tamás Nagy (Radoslav Blažek, kysuce.sme.sk)