Kysucký maratón logo

Čadčianska desiatka 2013

V nedeľu 14. 4. 2013 sa v Čadci uskutočnil 19. ročník lesného behu Čadčianska desiatka - O pohár prednostu obvodného úradu. Usporiadatelia podujatia ďakujú hlavným sponzorom Mäsomarket Žarec, Svet okien Čadca a Lukre s.r.o.

Po krátkom príhovore predsedu KKM Čadca Mgr. Milana Polláka, prednostu Obvodného úradu Mgr. Milana Rebroša a primátora Čadce Ing. Milana Guru, odštartovali bežci krátko po 10. hodine zdolávať tento rok veľmi náročnú trať lesným terenom a členitým povrchom. Muži bežali 10 km a ženy 5,5 km. Na štart sa tento raz postavilo 82 pretekárov z troch krajín, ktorí súťažili v štyroch mužských kategóriach, troch ženských kategóriach, plus junióri a juniórky.

Desať kilometrovú trať najrýchlejšie zdolal Kamil Młynarz z SKB Kraśnik (POL) s časom 0:34:29. Najrýchlejšou ženou bola Lucie Szotkowska z 1. Běžecký Jablunkov (CZE) s časom 0:21:50. Najmladšou účastníčkou bola 14 ročná Erika Belianská zo Štiavníka a najstarším účastníkom bol 78 ročný Jaro Gaman z Avanti Havířov.