Kysucký maratón logo

Beh na Husárik 2014

V nedeľu 17. 11. 2014 sa v Čadci uskutočnil 8. ročník Behu na Husárik o pohár primátora mesta Čadca na počesť dňa študentstva. Usporiadatelia  ďakujú hlavným sponzorom AUTOPROFIT, s.r.o., Lukre s.r.o. a NOVATECH, s.r.o.

Pred Mestským úradom v Čadci sa zišlo 165 pretekárov súťažiacich v 9 kategóriách. Pretekárov odštartoval o 11. hodine predseda KKM Čadca Milan Pollák a zástupca primátora mesta Čadca Rudolf Cyprich.

V príjemnom počasí ako prvý preťal cieľovú pásku junior Marek Chrascina (1. běžecký Jablunkov) v čase 15:56. Z druhého miesta mal radosť Tomáš Kubej (ŠK KU Ružomberok), tretí opäť skončil Anton Kupka z Čadce. Vytrvalec KKM Čadca sa stal tak najlepším bežcom spomedzi pretekárov kysuckého regiónu.

Ženskú kategóriu vyhrala Radka Privarová (KKM Čadca) s časom 20:05, druhou najlepšou ženou v absolútnom poradí bola nestarnúca Anna Balošáková behajúca za Starú Bystricu. Dievčenskú kategóriu vyhrala Karolína Stasynová (1. běžecký Jablunkov).

zdroj: Vaša TV, autor: Richard Novák